AQUA PANIC

15.00

Растителен производ кој содржи екстракт од лисја од бреза (Extr. Folia Betulae). Секој пакет содржи:

 • 80капс. х 500мг.
 • има нежно диуретично дејство
 • го забрзува одделувањето на течности
 • ја поддржува функцијата на бубрезите и го стимулира уринарниот систем
 • помага да се намали телесната тежина и за побрзо согорување на масти

…прочитајте повеќе

БЪРЗА ПОРЪЧКА

СПЕСТИ НАЙ-ЦЕННИЯ РЕСУРС - ВРЕМЕТО!

Важно: Наш служител ще се свърже с Вас, за уточняване на повече детайли.

Исчисти

AQUA PANIC

АКВА ПАНИК е 100% растителен производ, коj содржува стандардизиран екстракт од лисја од бреза (Extr. Folia Betulae), 0.500 g во една капсула. Нејзините здравствени својства се неисцрпни и одговараат на содржината на околу 0,05% есенцијални масла, сапонини, танини до 10%, витамин Ц и никотинска киселина. Флавоноидните соединенија се дел од голема група фитонутриенти, како што се хиперозид, апигенин, хемферол, кои, исто така, не пропуштаат да се вклопат удобно на листата на здравствени акценти.

Каква е акцијата на АКВА ПАНИК

АКВА ПАНИК има нежно, диуретично дејство. Ги поддржува функциите на бубрезите и уринарниот систем, ја зголемува диурезата, го забрзува празнењето на течноста, ја намалува дренажата како од кардиоваскуларни, така и од бубрежно потекло. Го спречува непријатното задржување на водата под кожата, што е главната причина за формирање и развој на целулитот. Jа стимулира циркулацијата на крвта, ја зголемува капиларната пропустливост и помага за елиминација на отпадните метаболити. Така, во масното ткиво се создаваат специфични услови за побрза деградација и евакуација на маснотиите од упорни масни наслаги. АКВА ПАНИК е и прекрасниот антиоксидант. Неговите квалитети се исто така извонредни во таа насока. Се покажало дека хиперозидот поседува најмоќни својства за заштита на клетките од оксидативниот стрес. Ги раздвојува акумулираните интрацелуларни, слободни радикали и ја подобрува антиоксидантната ензимска активност. Нејзиното антибактериско дејство е исто така високо ценето, како и неговата способност за ублажување на болката, за заштита на телото од разни видови воспаленија, инфекции и интоксикација.

 • Природен диуретик
 • Jа подобрува циркулациjата на крвта
 • Го забрзува одделувањето на течности
 • Не го нарушува минералния баланс на организмот
 • Не дозволува да се формира целулит
 • Елиминирање на непријатното, подкожно задржување на водата
 • Помага за намалувањето на тежината и за побрзото разградување на масти
 • Помага за брзото евакуирање на течности при ПМС (предменстуален синдром)

Употреба

2 – 4 пати по 1 капсула дневно со повеќе вода

Опаковка

100 капсули опаковани во 10 блистери по 10 парчиња, поставени во картонска кутија со леток

 

Ви благодариме за изборот на AQUA PANIC!

Вие го добивате најдоброто што ви треба!

 

Тежина 0.105 kg
Количина

1 пакет, 2 пакети, 3 пакети, 4 пакети, 5 пакети + 1 подарокот

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.