BCAA 20:1:1

31.00

Најмоќната мускулна подморница. Безгрешен производ со уникатен фармацевтски квалитет збогатен со глутамин и Б6. Секој пакет содржи:

  • 120 таблети х 3000мг.
  • ја зголемува протеинската синтеза и го спречува распадот на протеините
  • ја зголемува силата и мускулната издржливост
  • единствените аминокиселини кои се оксидираат во работниот мускул

…прочитајте повеќе

БЪРЗА ПОРЪЧКА

СПЕСТИ НАЙ-ЦЕННИЯ РЕСУРС - ВРЕМЕТО!

Важно: Наш служител ще се свърже с Вас, за уточняване на повече детайли.

Исчисти

АМИНОКИСЕЛИНИ СО РАЗГРАНЕТ ЛАНЕЦ

MUSCLE TRANSFORMERS

ВСАА 20:1:1

Аминокиселините со разгранет ланец ВСАА 20:1:1, се најдобрите произведени досега аминокиселини на глобалната сцена за суплементи. Збогатени со огромна количина глутамин и витамин Б6, тие jа докажуваат нивната висока класа на иновативен производ наменета за луѓе со бескомпромисни очекувања.

1.Што претставува MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1?

MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1 и авангарден производ кој содржи највисок квалитет BCAA дел збогатен со висока доза на глутамин и витамин Б6. Оваа совршена комбинација го носи ефектот на импресивно пумпање на мускулите. Тоа ја подобрува васкуларизацијата, го аргументира густото “ожичување”, jа обезбедува мотивација и ја зголемува силата на телото, што помага за поефективна работа за време на квалитетен тренинг.

– Аминокиселините со разгранет ланец (ВСАА) се единствените аминокиселини, кои што се оксидираат во работните мускули.

– Тие се единствениот вистински фактор кој ја зајакнува мускулната хипертрофија.

Глутаминот и витамин Б6 се одговорни за правилно функционирање на нервниот систем, го намалуваат заморот и помагаат во одржување на високо ниво на метаболичка енергија. Освен тоа, научните студии покажаа дека витамин Б6 ја зголемува стапката на оксидација на аминокиселините со разгранет ланец, со што се подобрува нивното функционирање и помага во правилната синтеза на протеини.

– MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1 обезбедува оптимални состојки за оптимален раст.

Што точно се содржува во MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1?

MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1 содржи уникатна комбинација на три есенцијални аминокиселини Леуцин – Изолевицин – Валин во огромен сооднос 20:1:1. Количината на глутамин и витамин Б6 е совршено прилагодена на високото ниво на мешавината на аминокиселини, која го зема нивниот дизајн на повисоко, неостварливо, ефикасно ниво.

Структурирањето на MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1 се базира на најновите истражувања во полето на исхрана и модерно дополнување за спортисти, како и за лица со висока физичка активност. Нивниот иновативен состав се должи на длабинскиот развој, поддржан од најефикасните лекови, со клинички докажана и безбедна активност на телото.

Како делува MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1?

– jа зголемува синтезата на протеините

– jа стимулира хипофизата и предизвикува ослободување на хормонот за раст, што го отклучува моќниот анаболен ефект

– го стопира распаднувањето на протеините

– игра важна улога во метаболизмот на јагленохидратите (го забрзува метаболизмот на гликозата)

– го зголемува азотниот баланс

– го стимулира обновувањето на кожата и го забрзува неjзиното заздравување

– придонесува за ефектот наречен “мускулна пумпа”

– jа зголемува силата

– jа зголемува мускулната издржливост

– го стимулира метаболизмот

– jа зголемува мускулната хипертрофија

– го забрзува обновувањето

– помага за побрзо согорување на маснотии

– го зголемува имунитетот на телото (потребен за растење на лимфоцитите и пролиферација)

– ја стимулира функцијата на мозокот (ја зголемува синтезата на невротрансмитери и транспортни протеини во мозокот)

– ги подобрува процесите на лекување при тешки болести на црниот дроб

Како се користи MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1?

MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1 се прима од 2, 3 таблети пред тренингот и 2, 3 таблети по тренингот, во зависност од индивидуалната тежина на човекот што тренира.

Кога не трябва да примате MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1?

MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1 не треба да се прима:

– ако сте алергични (преосетливи) на активната супстанција или на некоја друга состојка;

– при тешка кардиоваскуларна или бубрежна болест;

– при аденом на простатата;

– ако сте на возраст под 14 години;

– не се користи за време на бременоста или за време на лактацијата.

Примање на други лекови

Кажете му на вашиот лекар или фармацевт ако земате или неодамна сте земале други лекови, вклучувајќи и лекови добиени без рецепт.

Бременост и доење

Пред да земете било каков лек за време на бременоста, разговарајте со вашиот лекар или фармацевт.

MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1 не треба да се користи за време на бременост и доење. Кога ќе се открие бременоста, примањето на производот треба да се прекине.

Возење и ракување со машини

MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1 не влијае на активното внимание и може да се користи од страна на возачите и машинските оператори.

Ако земете повеќе од потребната доза MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1.

Досега не се забележани случаи на предозирање со MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1. Ако земете премногу, контактирајте го вашиот лекар. Доколку е потребно, се дава гастрична лаважа и се прави симптоматски третман.

Можни несакани ефекти.

Кај хиперсензитивни пациенти, можно е да се почувствуваат реакции на пречувствителност.

Може да има иритирачки ефект врз гастричната слузница.

Ако било кој од несаканите ефекти стане сериозен или ако забележите било какви несакани дејства кои не се наведени во ова упатство, ве молиме информирајте го вашиот лекар или фармацевт.

Чување на MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1.

– Да се чува во оригиналното пакување со цел да се заштити од светлина и влага.

– Да се чува под 25 °С.

– Да се чува на место, недостапно за деца!

– Додатокот на храна не треба да се користи по истекот на рокот на употреба наведен на пакувањето.

Како изгледа MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1 и што се содржува во пакетот.

Таблети – биконвексни, светли во боја. 6 таблети во блистер и 120 таблети во целиот пакет.

Останатите состојки: микрокристална целулоза; колоидален силициев диоксид, безводен; повидон К25; кросповидон, магнезиев стеарат; талк.

 

Ви благодариме за изборот на MUSCLE TRANSFORMERS ВСАА 20:1:1!

Вие го добивате најдоброто што ви треба!

 

 

Тежина 0.400 kg
Количина

1 пакет, 2 пакети, 3 пакети, 4 пакети, 5 пакети + 1 подарокот

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.