BULGARIAN TRIBULUS

30.00

Беспрекорен производ со обележан карактер и совршен фармацевтски квалитет кој никој не може да му одолее. Секој пакет содржи:

 • 108 таблети х 1500мг.
 • 90% сапонини
 • 40% протодиосцин
 • 162 000 мг. активна супстанција во секое пакување

прочитајте повеќе

БЪРЗА ПОРЪЧКА

СПЕСТИ НАЙ-ЦЕННИЯ РЕСУРС - ВРЕМЕТО!

Важно: Наш служител ще се свърже с Вас, за уточняване на повече детайли.

Исчисти

Зошто точно BULGARIAN TRIBULUS?

Бугарија е несомнено мајка на овој ексклузивен производ. Роден и израснат внимателно во кинемато-шумските почви на Западно-Рoдопските масиви BULGARIAN TRIBULUS е лидерот на светскиот пазар. Моќниот хумус хоризонт присутен во подземната матрица и природата на климата во Бугарија создаваат најповолни услови за прецизно одгледување и дистрибуција. Ова е најдобриот природен маркер кој ја докажува големата важност на климатските услови, почвата и геолошката основа – гарантирајќи ја специфичноста и прилагодувањето на неговото создавање.

Што содржи BULGARIAN TRIBULUS?

BULGARIAN TRIBULUS е уникатен производ кој следи солидна линија успех. Тој е произведен од природното растение Tribulus terrestris, кое содржи голема количина сапонини, стероли, флавоноиди и гама-тип алкалоиди. Не е залудно прогласен за најмоќен производ на планетата. BULGARIAN TRIBULUS содржува 108 таблети по 1500мг. со концентрација на активната супстанција максимум – 90%. Вкупното количество во едно пакување е вкупниот износ од 162 000 мг. природен екстракт со висок квалитет. BULGARIAN TRIBULUS е производ со највисоко ниво на биоорганска сварливост.Нема друг сличен на пазарот.  BULGARIAN TRIBULUS го стимулира моќното ендогено (внатрешно) производство на тестостерон, кое го промовира развојот на поголема сила, поквалитетна мускулна маса и сексуална моќ. Комбинацијата на таблети, милиграми, 90% сапонини и цена прво импресионира со беспрекорен развој, совршен квалитет, максимална референца и висока фармацевтска оценка. Ова не е производ за оние што немаат желба и карактер. Тоа е производ на иднината, кој е наполнет со уверливост, експресивност, доверба, индивидуалност и висока доза на професионалност.

Како делува BULGARIAN TRIBULUS?

BULGARIAN TRIBULUS е бескомпромисен:

 • Го зголемува природното производство на тестостерон во телото
 • Ја зголемува силата и има изразен анаболен ефект
 • Jа зголемува мускулната маса и ја нагласува густината на мускулите
 • Ги стимулира функциите на сексуалниот систем
 • Го зголемува либидото со префрлување на повисока брзина
 • Ја зголемува силата и времетраењето на ерекцијата
 • Има корисен ефект врз липидниот метаболизам
 • Има природен диуретик ефект, што го прави достоен за употреба од професионални спортисти
 • Го балансира производството на хипофизните хормони FSH и LH, создавајќи јасни претпоставки за регулирање на константи на естроген-тестостерон-прогестерон во стабилна состојба.

За што се користи BULGARIAN TRIBULUS?

Се користи за зголемување на јачината, мускулната маса и издржливоста во телото. Рехабилитацијата е многу побрза по тешки физички стресови. Заедно лекува намалено либидо, импотенција, неплодност кај мажите. Во случај на оштетен липиден метаболизам, го намалува лошиот холестерол и го промовира побрзото согорување на маснотиите. Го подобрува климаксот кај жените и ги ублажува неуровегетативните и неуропсихичките симптоми.

Како да примате BULGARIAN TRIBULUS?

 • За тренинг и насочување кон повисоки спортски резултати од 1 до 3 таблети дневно
 • За мажи со намалено либидо од 1 до 2 таблети дневно, со времетраење на терапија од најмалку 90 дена.
 • За импотенција и неплодност кај мажи од 2 до 4 таблети на ден, со времетраење на терапија од најмалку 90 дена.
 • За жени со ендокрина стерилност, 1 до 2 таблети дневно од првиот до дванаесеттиот ден од менструалниот циклус.

Дополнителни информации

Што содржува BULGARIAN TRIBULUS?

Активна составка – сув екстракт од растението Trilulus terrestris herba extr. Siccum –

1500мг. во една таблета.

Содржина на фуростанол сапонини – 90%.

Дополнителни составки: микрокристална целулоза, повидон, мегнезиев стеарат, талк.

Како изгледа BULGARIAN TRIBULUS и што содржува опаковката?

Таблети – биконвексни, песочни по боја со линија за поделба за полесен внес.

Чување на BULGARIAN TRIBULUS.

 • Да се чува во оригиналното пакување со цел да се заштити од светлина и влага
 • Да се чува под 25 степени
 • Да се чува на место недостапно од деца
 • Да не се употребува по време на бременост и во периодот на доење
 • Да не се користи по истекот на рокот

 

Ви благодариме за изборот на BULGARIAN TRIBULUS!

Вие го добивате најдоброто што ви треба!

 

 

 

Тежина 0.35 kg
Количина

1 пакет, 2 пакети, 3 пакети, 4 пакети, 5 пакети + 1 подарокот

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.