EC MATRIX

30.00

Екстрацелуларна матрица на новата генерација. Беспрекорен производ со иновативен фармацевтски дизајн и докажани перформанси. Секој пакет содржи:

  • 40 уникални состоjки
  • 30 пакети за 30 дни
  • создава биолошки матрикс фактор со регулирање на раст на клетките и регенерација на зглобовите, без оглед на достапната деструктивност
  • ја спречува болката и целосно ја обновува ‘рскавицата во повредените зглобови
  • ја штити ‘рскавицата од рана дегенерација, со што ги стимулира ензимите одговорни за неjзиното закрепнување

…прочитајте повеќе

БЪРЗА ПОРЪЧКА

СПЕСТИ НАЙ-ЦЕННИЯ РЕСУРС - ВРЕМЕТО!

Важно: Наш служител ще се свърже с Вас, за уточняване на повече детайли.

Исчисти

EC MATRIX

ЕКСТРАЦЕЛУЛАРНА МАТРИЦА ЗА РЕГЕНЕРИРАЊЕ И РЕСТАВРАЦИJA НА СТАВИТЕ

Што претставува EC MATRIX?

EC MATRIX е уникатен производ кој го организира во себе највисокото ниво на физиолошка активност и синтеза на биолошките структури. EC MATRIX обезбедува брзо обновување на сите сврзни структури, го спречува воспалението, ја намалува хроничната болка, ги отстранува грчевите и го зголемува ширењето на коскената матрица. Тоа е одлична комбинација, погодна за активни, напредни и професионални спортисти.

Вистинските можности кои придонесоа за изградба, регенерација и структурирање на истрошените зглобови и нивните сателитски структури (тетивите, лигаментите, ‘рскавицата итн.) долго време се дискутираа. Науката го претстави својот безапелациски одговор на ова прашање! Не е можно во човечкото тело да има физиолошки процеси без високо адаптивно ниво на хормонална активност.

Што значи това?

Формирањето и изградбата на колаген, еластин и хондроитин сулфат може да се постигне само со акумулација на соматомедин Ц (нарекуван уште IGF-1) во црниот дроб и бубрезите, што всушност придонесува за раст и изградба на зглобовите и нивните сателитски структури. Оваа синтеза може да се добие само кога нивото на хормонот за раст (соматотропин) е во физиолошки референтни вредности.

Природниот акцелератор (претходник) на хормонот за раст е аминокиселината АРГИНИН! Запомнете го ова!

Уникалната формула од 40 активни составки , која е содржана во EC MATRIX, создава биолошки матричен фактор кој го отклучува вашиот потенциjал за регенерација и градење на стави.

Што содржува EC MATRIX?

 

Големиот избор на витамини, минерали, аминокиселини, аминогликани, биолошки активни комплекси и супстанции, подмачкувачки комплекси дополнети со ексклузивни формации како што се холин, ванадиум, инозитол и бор, го докажува темелниот и прецизен развој на производот. Несомнен е неговиот висок квалитет, како и неговите уникатни состојки, што се клинички докажани и безбедни за телото.

Што треба да знаете за EC MATRIX? Кои се клучните состојки кои го прават значително различен од другите додатоци во истата група?

Клучните состојки што го прават различен EC MATRIX од другите производи се аминокиселините АРГИНИН и ПРОЛИН!

Изградбата и структурирањето на површините на ставите во голема мера се должи на аргинин и пролин.

Како се случува тоа?

Неспорно е дека во случај на тешко натоварување но зглобовите, започнува процес на целосно уништување на сврзното ткиво. Аргининот исто така е главен претходник на соматотропниот хормон (СТХ), што, пак, придонесува за формирање на соматомедин полипептид (единствениот виновник за помагање на процесот на регенерација и обновување на истрошените зглобови). Дури и при повисоки нивоа на хормони, може да им се помогне на новите клетки во коските и тетивите. Неговото дејство е исклучително здраво во проблемни услови како што се (ревматоиден артритис, остеоартрит) и нарушен баланс помеѓу процесите на структурирање и деструктурирање на зглобната ‘рскавица.

Разрушеното сврзно ткиво кое е формирано со заздравување на рани се состои од колаген богат со аргинин. Со неговиот дефицит во телото, многу функции се потиснуваат. На пример, производство на инсулин, толеранција на гликоза и метаболизам на масти во црниот дроб.

Аргининот го промовира и одржува позитивен азотниот баланс, значително ја намалува загубата на азот по операција, при што целосно го подобрува функционирањето на лимфните клетки. Тоа помага да се забави растот на туморите и ракот преку зајакнување на имунолошкиот систем. Ја зголемува активноста на тимусната жлезда во која се произведуваат Т-лимфоцити (Т-клетки) – важни елементи на имунолошката заштита. Аргининот го подобрува дејството на црниот дроб преку неутрализирање на амонијакот и подобрување на севкупната детоксикација на телото. Корисен е во третманот на стерилитетот кај мажите, а при недостаток, сексуалното созревање е значително одложено. Исто така, се наоѓа во високи концентрации во кожата и сврзното ткиво, помагајќи го лекувањето и регенерациjата на оштетените ткива. Исто така, учествува во регулација на различни ензимски и хормонски реакции.

Втората голема аминокиселина која е вклучена во изградбата на биолошкиот код е пролин, кој пак дејствува во апсолутна синергија со аргининот. Пролинот не само што ја зголемува акумулацијата на соматомедин, туку и помага на заздравувањето на ‘рскавиците, ги зајакнува зглобовите и ги зајакнува тетивите и срцевиот мускул. Интеракцијата на пролин со витамин Ц во организмот го зголемува производството на хијалуронска киселина, која игра клучна улога во “подмачкувањето” во зглобовите, со што се намалува триењето меѓу самите површини. Тоа помага да се врати и одржува нормалната структура и функција на зглобната ‘рскавица. Пролинот има ублажување на болка и антиинфламаторно дејство.

Како делува EC MATRIX?

– помага во процесите на обновување во зглобовите

– ги штити ‘рскавиците од рана дегенерација преку стимулирање на ензими одговорни за нивно закрепнување

– создава биолошки матрикс фактор, преку регулирање на растот на клетките и регенерација на зглобовите, без оглед на достапната деструктивност

– ја спречува болката и целосно ја обновува ‘рскавицата во повредените зглобови

– го подобрува формирањето на колаген и еластин најважните елементи на ткивото на рскавицата

– формира полипептиди кои го стимулираат растот на `рскавицата и оштетените зглобови

– помага во синтезата на хијалуронска киселина, намалувајќи го триењето меѓу површините на ‘рскавицата

– ги запира воспалителни процеси и дејствува против болки

Употреба:

1 пакетче на ден со повеќе вода.

Производот треба да се користи најмалку 3 месеци.

Опаковка:

Кутија од 30 пакети за 30 дена.

При употреба на EC MATRIX не се забележани никакви несакани ефекти и достапна компатибилност со лекови, како и со други додатоци на храна.

Производот исто така може да се користи од дијабетични пациенти, бидејќи не постои директна интерференција со метаболизмот на јаглени хидрати.

 

Ви благодариме за изборот на EC MATRIX!

Вие го добивате најдоброто што ви треба!

 

Тежина 0.310 kg
Количина

1 пакет, 2 пакети, 3 пакети, 4 пакети, 5 пакети + 1 подарокот

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.