ECDYSTERONE IRIDIUM

35.00

Ексклузивен производ со изразен карактер и совршени фармацевтски квалитети на кои никој не може да им одолее. Секој пакет содржи:

  • 100 капс. х 500мг.
  • секоја капсула содржи 400 мг. активна супстанција
  • 95% бета-екдистерон
  • 40 000 мг. активна супстанција во секое пакување

…прочитајте повеќе

БЪРЗА ПОРЪЧКА

СПЕСТИ НАЙ-ЦЕННИЯ РЕСУРС - ВРЕМЕТО!

Важно: Наш служител ще се свърже с Вас, за уточняване на повече детайли.

Исчисти

ECDYSTERONE IRIDIUM

ШТО ПРЕДСТАВУВА ECDYSTERONE IRIDIUM

ECDYSTERONE IRIDIUM е несомнено најмоќниот производ што некогаш бил создаден на планетата, окупирајќи го највисокото место во рангирањето на хиерархија за додатоци на храна во светот. Тоа е хормонално соединение со слична структура со оној на андрогените и концентрацијата на активната состојка (95% бета-екдистерон), која е извлечена од растението Leuzeae carthamoides. ECDYSTERONE IRIDIUM ги содржува во една опаковка дарежливите 100 капсули, при што секоја доставува на организмот 400 милиграми чист 95% бета-екдистерол екстракт во телото, придружен со највисок фармацевтски квалитет. Создаден, извлечен и прочистен со најсовремени и модерни фармацевтски методи ECDYSTERONE IRIDIUM е совршениот производ за оние кои мислат, градат, ценат и им треба најдоброто. Тој ја дели својата структурална сличност со онаа на тестостеронот и се смета за соединение слично на тестостерон. Иако во 2001 година, се пронајдени 200 видови на екдистероиди, денес нивната регистрација надминува 500 видови. Меѓутоа, во едно не постои сомнеж: најпознатиот отворен и функционален екстатицид до денес е бета-екдистерон! Други слични соединенија од истата група се: (20-hydroxyecdysone, Integristerone A, Viticosterone E, Sileneoside А и С, Ponasterone A, Cyasterone).

КАКО ДЕЛУВА ECDYSTERONE IRIDIUM

Неговата моќна активна активност е проучена, проверена и опишана од голем број специјалисти како високо анаболно и андрогено, споредувајќи ја со онаа на метадиенон (Nerobol). Неверојатните особини што ги поседува ECDYSTERONE IRIDIUM можат да бидат синтетизирани и опишани како – „Human Matrix Effect”:

– има моќна анаболна и моќна андрогена активност на телото

– го забрзува ендогеното производство на тестостерон и значително го намалува нивото на естроген и кортизол

– ги зголемува не само анаболните процеси во телото, туку и дејствува антикатаболно  (го спречува катаболизмот на чиста мускулна маса)

– ја зголемува синтезата на протеини во клетките, го забрзува задржувањето на азот и стимулира раст на мускулите

– индуцира синтеза на протеини во црниот дроб и скелетните мускули и го стимулира производството на тестостерон (ендогени)

– ја зголемува ефикасноста на пренос на информациска РНК во синтезата на структури на протеини, а не ги зголемува со синтетизирање на информациската РНК (транскрипција).

– го зголемува вклучувањето на леуцин аминокиселината во клетките во доза од 5 до 10 мг / кг. телесна маса (студија направена во клетките на црниот дроб)

– одржува позитивен азотен баланс во телото поради ефект кој предизвикува брз проток на калиум во миоцитите (мускулни клетки) и предизвикува моќна синтеза на протеини

– Поддржува хипертрофија и одржување на чиста мускулна маса

– копира и го врши истиот ефект на тестостерон преку таканаречените патеки на сигнална трансдукција

– ги намалува естрогенските нивоа во телото преку стимулирање на раст на мускулите на начин независен од андрогените рецептори

– го зголемува метаболизмот и прилагодувањето на телото на поголеми товари

– го намалува масното ткиво и ја подобрува функцијата на циркулаторниот систем

– ги регулира нивоата на гликоза во крвта во организмот и го намалува нивото на лош холестерол

– го намалува холестеролот, веројатно преку зголемена конверзија на холестеролот во жолчните киселини – ефектот се наоѓа во опсег од 2,5 до 5,0 мг / кг телесна тежина

– има моќен антиоксидативен ефект посилен од оној на витаминот Д врз основа на молекулата

– ја зголемува активноста на алкална фосфатаза со зголемување на изразувањето на колаген тип 1, остеокалцин и RUNX2

– ја враќа нормалната гломеруларна филтрација и ги ублажува симптомите на уремија поврзани со постоечкото оштетување на црниот дроб

– ја зголемува брзината на ослободување на жолчката, како и регенерацијата на црниот дроб по оштетување од токсини

– ја стимулира кератиноцитната диференцијација во кожата и го забрзува заздравувањето на мали рани и изгореници кога се применува надворешно

– на ниво на невралгија, екдистеронот може да ја зголеми ензиматската индукција на ацетилхолинестеразата и глутамин декарбоксилазата

– ги регулира оксидативно-рехабилитационите процеси на клеточното дишење, ги намалува воспалителните процеси и ја зголемува издржливоста

– го смирува нервниот систем, ги зајакнува капиларите, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови и ја подобрува еластичноста, ги неутрализира слободните радикали

– содржи големи количества витамини и масни киселини кои обезбедуваат синтеза на многу хормони кои се неопходни за нормално функционирање на нервниот систем.

КАКО ДЕЛУВА ECDYSTERONE IRIDIUM НА ДОЛГОВЕЧНОСТА И ЖИВОТОТ

ECDYSTERONE IRIDIUM содржи во себе еден од паровите на хормоните (хормоните на младите) кои се одговорни за нашата долговечност. Голем број на студии во последниве години покажаа дека екдистерон е агент кој го продолжува животот.

БЕЗБЕДНОСТ И ТОКСИКОЛОГИJА

ECDYSTERONE IRIDIUM е сосема безбеден за орален прием. Неговата активна состојка е најчисто прочистена од фармацевтски аспект. Телото го прима и апсорбира како соединение со квалитетот на органската храна. Утврдена е токсичност при цицачи, третирани со различни видове екдистероиди во доза над 7000 милиграма на килограм телесна тежина, по инјектирање и над 9000 милиграма при перорален прием. При ECDYSTERONE IRIDIUM не се утврдени такви.

КАКО ДА ПРИМАМЕ ECDYSTERONE IRIDIUM

ECDYSTERONE IRIDIUM се прима од 2 до 4 капсули на ден со повеќе вода.

АКО СТЕ ПРИМИЛИ ПОВЕЌЕ ECDYSTERONE IRIDIUM

Досега немало случаи на предозирање соECDYSTERONE IRIDIUM.

АКО ПРОПУСНАВТЕ ДА ЗЕМЕТЕ ECDYSTERONE IRIDIUM

Нема проблеми со пропуштање на дневната доза. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте не веднаш.

КАКО ИЗГЛЕДА ECDYSTERONE IRIDIUM И ШТО СОДРЖУВА ОПАКОВКАТА

Во еден пакет се 10 блистери по 10 капсули.

 

ВИ БЛАГОДАРИМЕ ШТО ИЗБРАВТЕ ECDYSTERONE IRIDIUM!

ВИЕ ГО НАПРАВИВТЕ ПРАВИЛНИОТ ИЗБОР!

 

Тежина 0.100 kg
Количина

1 пакет, 2 пакети, 3 пакети, 4 пакети, 5 пакети + 1 подарокот

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.