MAGNUM

30.00

Мултивитамински и минерален комплекс кој содржи 70 клучни состојки кои ќе ви помогнат да ги торпедите вашите физички способности на друго ниво. Секој пакет содржи:

  • 30 пакети за 30 дни
  • полн спектар од дванаесет витамини
  • полн спектар од десет минерали
  • полн аминокиселински спектар со акцент на аминокиселини со разгранет ланец
  • ефикасен и имуностимулациски комплекс составен од дванаесет моќни состојки

…прочитајте повеќе

БЪРЗА ПОРЪЧКА

СПЕСТИ НАЙ-ЦЕННИЯ РЕСУРС - ВРЕМЕТО!

Важно: Наш служител ще се свърже с Вас, за уточняване на повече детайли.

Исчисти

МАГНУМ

Мултивитамински и минерален мега комплекс

Што представува „МАГНУМ”?

Ултимативната формула на моќни мултивитамини и минерали „МАГНУМ” е структурирана и создадена, за да ги задоволи дури и наjпрецизните барања на сите професионални атлети. Произведен и синтетизиран со користење на наjсовремени фармацевтски методи, „МАГНУМ” е совршениот производ за оние, што мислат, града и им треба наjдоброто.

Што требва да знаете за „МАГНУМ”?

Истражувањата покажаа дека во спортот каде што има високи перформанси, како што се силата, моќта, издржливоста, атлетичарите имаат многу повисоки нутритивни барања од обичните спортисти. Истражувањата покажаа дека овие фундаментални потреби значително се зголемуваат во обуката за бодибилдинг, кои се натпреваруваат и се на строга диета во текот на целата година, што го означува отсуството на голем дел од нутрициониот физиолошки резерват. Како пример може да се дадат долгите диети со ограничени калории (повторливи монотони оброци, како ориз, пилешко или риба), во кои потенцијалот за недостаток на храна се зголемува драматично.

Сепак, загрижувачко е тоа што професионалните спортисти кои се занимаваат со силни спортови во повисоките телесни категории (како тешка категориjа) имаат значителни нутриционистички недостатоци, што укажува на тоа дека за нив ќе биде уште потешко да го постигнат својот индивидуален баланс на исхраната без употреба на комплексни мултивитамински минерали формули.

Конкурентни спортисти се свесни дека употребата на овие хардкор пакети е гарантиран чекор кон нивната физиолошка превенција и поддршка. Недостатокот на витамини, минерали и разни висококвалитетни хранливи материи задолжително влијае на внесувањето на други додатоци во исхраната со потенцирање или сузбивање на нивното дејство.

Мултивитаминскиот и минерален комплекс „МАГНУМ” е вашата полиса за осигурување за да се спречи тоа да се случи и вашето тело да не влезе во таканаречената “нерамнотежа на хомеостазата”.

Висококвалитетните формули кои се вклучени во неговиот состав се експлозија на високо енергетски, метаболитни микро и макро хранливи материи со клинички докажана активност.

Што содржува „МАГНУМ”?

Мултивитаминскиот и минерален комплекс „МАГНУМ” содржи 30 кесички за 30 дена, од кои секоја вклучува палета со висок квалитет:

– полн спектар на дванаесет витамини, обезбедувајќи максимални перформанси на сите процеси во телото

– полн минерален опсег од десет минерали кои ја поддржуваат издржливоста и ефикасноста на мускулните клетки

– полн аминокиселински спектар со акцент на амино киселини со разгранет ланец, забрзување на интрамускулна апсорпција и зголемување на хипертрофијата на мускулите

– ефикасен и имуностимулациски комплекс составен од дванаесет моќни состојки кои го поддржуваат вашиот имунолошки систем на повисоко физиолошко ниво

– антиоксиданс и детокс комплекс составен од шест компоненти кои го потиснуваат ослободувањето на слободните радикали по интензивните тренинг сесии

– спојници за зглобовите кои се состојат од четири висококвалитетни супстанции кои ги штитат деструктивните процеси во зглобовите што произлегуваат од тешките работни оптоварувања

Со мултивитаминскиот и минералниот комплекс „МАГНУМ” Вие добивате се што Ви треба.

Што добивате повеќе со „МАГНУМ?

Добивате неколку ексклузивни додатоци и оптимизатори на ефективноста, како што се бета-аланин, пиродоксин алфа-кетоглутарат, карнитин, липотрепски агенси, L-аргинин, алфа-липоева киселина, ехинацеа, електролитички модулатори и суптилни сврзувачки ткива.

Каков е точният состав на „МАГНУМ?

Мултивитаминскиот и минерален комплекс „МАГНУМ” содржи 30 кесички, од кои секоја ги вклучува сите 67 клучни состојки кои се испорачуваат во вистинската количина во вистинско време на секоја доза.

Како се употребува „МАГНУМ”?

Секој ден по едно кесичка.

Дополнителни информации за „МАГНУМ

Погледнете на „МАГНУМ”, како на еден огромен челичен штит поставен прв во вашата програма за обука која е на првата борбена линиjа што го заштитува вашето тело.

Ако тренирате со тегови, задолжително треба да тренирате со „МАГНУМ”.

Не заборавајте дека „МАГНУМ”, е универзален борец кој ја придружува вашата програма за обука и многу малку други додатоци го преживеале и го поминале тестот на времето!

 

Се што ви треба е во вашите раце!

Ви благодариме што избравте „МАГНУМ”!

 

 

Тежина 0.265 kg
Количина

1 пакет, 2 пакети, 3 пакети, 4 пакети, 5 пакети + 1 подарокот

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.